Julio Iglesias a fost reţinut pe un aeroport din Republica Dominicană, după ce autorităţile i-au confiscat mâncarea pe care voia să o introducă ilegal
Julio Iglesias a fost reţinut pe un aeroport din Republica Dominicană, după ce autorităţile i-au confiscat mâncarea pe care voia să o introducă ilegal și pe care o avea în bagaje.
Inspectorii au găsit 42,16 kilograme de căpşuni, zmeură, afine, cireşe, roşii, sfeclă, ţelină, fasole, spanac, salată, ciuperci, rucola şi carne de pui pe care acesta a încercat să le introducă în ţară.
Se pare că artistul venea cu toate aceste produse din Bahamas.
Pentru că nu era la prima faptă de acest gen, Julio Iglesias a fost reținut.
Autoritățile din Republica Dominicană au precizat că interdicția are ca scop asigurarea protecției față de musca mediteraneană a fructelor, o insectă care poate distruge recoltele.
Ziarul de Ploiești