FC Petrolul zdrobeste inca o echipa in liga a doua si se mentine pe locul I (VIDEO)

0 858

FC Petrolul zdrobeste inca o echipa in liga a doua si se mentine pe locul I. Toate golurile s-au dat în repriza a doua.

Formaţia Petrolul Ploieşti a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Unirea Dej, într-un meci din etapa a opta a Ligii a 2-a.

Gazdele au condus cu 1-0, grație golului marcat de Manole în minutul 55, din penalty.

Petrolul a reușit să întoarcă soarta partidei și să câștige cu 3-1.

Mihai Constantinescu a egalat în minutul 76, cu o lovitură de cap, Cebotaru a mărit avantajul, în minutul 81, după un penalty, iar Silviu Pană a închis tabela în minutul 90+2.

Petrolul are șapte victorii în opt etape și conduce Liga a II-a, urmată îndeaproape de Hermannstadt, U Cluj și Concordia Chiajna.