FC Petrolul a simtit, din plin, gustul infrangerii la Arges (VIDEO)

0 423

FC Petrolul a simtit, din plin, gustul infrangerii la Arges (VIDEO). Echipa ploieșteană a primit un sec 3-0 de la gazde, iar antrenorul Grozavu riscă să fie demis.

Scorul a fost deschis în minutul 2, de Buhăescu, cel care a marcat cu un șut în diagonală, de la 12 metri.

Imediat după startul reprizei secunde, în minutul 48, Năstăsie a făcut 2-0, după o acțiune pe cont propriu.

Scorul final a fost stabilit la finalul meciului, când Vasile Gheorghe a executat perfect o lovitură liberă de la 18 metri.

Gazdele au avut și o bară, în minutul 37.

De la FC Petrolul nu putem remarca prea multe. Poate doar accidentarea urâtă a lui Tudor Saim, care a fost atacat dur de Hreniuc, și a căzut în cap, lovindu-se la cervicală. A ieșit de pe teren sprijinit de medici și a fost înlocuit cu Valentin Țicu.

Lupii galbeni au rămas pe podium, dar au 4 puncte mai puțin ca Sportul Snagov, care ocupă prima poziție.