Accident grav pe DN1, la Cornu (FOTO)

0 772

Accident grav pe DN1, la Cornu (FOTO). Trei răniți, dintre care o persoană încarcerată și inconștientă.

Evenimentul s-a produs în noaptea de joi spre vineri.

În cel mai scurt timp, la locul evenimentului rutier s-au deplasat o autospecială pentru descarcerare, un echipaj SMURD și o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă (cu medic).

Odată sosite la locul indicat, echipajele au constatat că în accident a fost implicat un singur autoturism, care era răsturnat.

La bordul acestuia se aflau doi adulți și un minor. Dintre aceștia, o persoana adultă și minorul au reușit să iasă singure.

Șoferul se afla încarcerat și în stare de inconștiență. Pompierii au acționat de îndată pentru extragerea acestuia din autoturism, după care persoana a fost preluată de către echipajul TIM pentru acordarea primului ajutor medical.

Situația victimelor:

– persoana încarcerată, un bărbat de aproximativ de 51 ani, inconștient, cu traumatism cranio-cerebral sever, intubat, a fost transportat la spital;
– femeie, aproximativ 50 ani, conștientă, cu traumatism cranio-facial și escoriații, a fost transportată la spital pentru îngrijiri suplimentare;
– băiat, aproximativ 14 ani, conștient, cu traumatism cranio-facial și escoriații, transportat la spital.

Traficul a fost blocat pe DN1 timp de o oră.

Ziarul de Ploiești

Lasa un comentariu

Adresa ta de email NU va fi publicata.