Accident grav pe DN 10, în județul Buzău (FOTO)
Accident grav pe DN 10, în județul Buzău, marți după-amiază. Un autoturism, un ATV și o autoutilitară au fost implicate în evenimentul de pe raza localității Măgura.
În urma impactului, ATV-ul condus de un cetățean străin s-a răsturnat.
Cinci persoane au fost rănite, iar una dintre victime este în stare gravă, inconștientă, fiind preluată ulterior cu elicopterul SMURD şi transportată la un spital din Braşov, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Buzău.
„Din primele date, este vorba de o coliziune între un autoturism condus pe direcţia Braşov către Buzău de către un şofer de 40 de ani, din Galaţi, şi alte două vehicule ce se deplasau din sens opus, un ATV condus de către un cetăţean străin de 52 de ani şi o autoutilitară la volanul căreia se afla un conducător auto de 70 de ani, din Timişoara. Accidentul s-a soldat cu rănirea celor trei conducători auto şi a doi pasageri din autoutilitară, toate persoanele rănite fiind preluate de către echipajele medicale şi transportate la spital”, a precizat IPJ Buzău.
În cauză se fac cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Ziarul de Ploiești