FC Petrolul a mai luat 3 puncte, pe fundalul unei coregrafii 3D

0 142

FC Petrolul a mai luat 3 puncte, pe fundalul unei coregrafii 3D. Duminică, lupii galbeni au învins greu ASU Poli Timișoara, cu scorul de 2-0.

Meciul s-a decis abia în prelungiri, așa că victoria a fost una cu emoții pentru antrenorul Leo Grozavu.

Abia în minutul 90+2 s-a făcut 1-0 pentru Petrolul, după o centrare din stânga a lui Tudor Şaim, Cazan a deviat cu călcâiul mai departe, mingea a trecut și pe la Ghinga, pentru ca Laurenţiu Marinescu să pună latul din 6 metri şi să trimită sub transversală.

În ultimul minut de joc, contraatac al lupilor galbeni, Lumu pasează din stânga în centru, iar Alexandru Tudor Şaim preia şi îl fentează pe Bilia, șutând apoi la vinclu.

Fanii ploieșteni au pregătit o coregrafie specială 3D (vezi foto), care a impresionat pe toată lumea.

FC Petrolul a rămas pe locul trei, la două puncte în spatele Academiei Clinceni. Următorul joc e în deplasare la U Cluj.